wtorek, 21 września 2010

kolory? jakie kolory?!

Dobra, pora zacząć coś robić ;)

BLOGA MOŻNA UZNAĆ ZA OTWARTEGO <przecina wstęgę> ! wiem, wiem powinnam napisać to już wcześniej. Dosyć o głupotach. Wpisy zaczynam od jakże smutnie rozpoczynających się jesienno- zimowych kolekcji.
W tym sezonie do must have musimy oczywiście zaliczyć parę grubych swetrów i szalików, martensy w wydaniu soft, parę futrzanych butów (szczególnie podobają mi się te od chanel) i czapkę w reniferowy wzór. Trochę tu chaotycznie, więc zacznijmy od początku.

Kolory na ten sezon?
Już wiosną w magazynach można było zobaczyć wielkie banery z napisami CAMEL KOLOREM SEZONU. Jednak 'nowy beż' nie przyjął się tak szturmowo jak oczekiwano. Dostrzec można go w szczątkach u Julien Macdonald, Diora i Chloe. Zostając jeszcze przy kolorach ze smutkiem ogłaszam iż ... będzie smutno i smutniej. Na wybiegach królem jest szarość, kolor szlachetnego rubinu (jak u Diora), brąz w różnych odcieniach i zawsze modna czerń. . Czasami życia na pokazach dodaje ostra czerwień (D&G), czasami jest to głęboki oranż (Hermes). Niestety, z burzy kolorów jaki sezon temu królowały na pokazach wiosna-lato... nie pozostało prawie nic. No cóż będziemy musieli ożywiać mroźną zimę bez pomocy projektantów :)

Jeszcze chwilę mamy okazję ponosić bojowe khaki. W zimie przełammy go delikatnym, pudrowym różem, a nie tak jak we wiosnę czernią. Takie wykorzystanie ciuchów z letnich kolekcji proponują sieciówki- H&M i Cubus. W Zarze kolory jak najbardziej zgodne z pokazami- monochromatyczne i bez życia. Bawimy się tylko  fakturami (wełna, filc) i kształtami, chociaż i one na dłuższy komentarz nie zasługują.

Podsumowując, mamy JEDEN WIELKI SMUTEK! nie dajmy się więc i kolorujmy zimę na własną rękę, bez niczyjej 'fachowej' pomocy :D

--------------------------> w następnym poście zdjęcia !

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie nie dla szarej jesieni!
    Ja proponuję fiolet albo pomarańcz.
    I co to są... martensy?

    OdpowiedzUsuń

LOOKBOOK

<!--BEGIN LOOKS WIDGET--><script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js" type="text/javascript"></script><script src="http://lookbook.nu/widget/looks.js?id=1156455&thumbs=1&source=my_looks&gender=both&align=center&r=1315238541&hash=d4d5a77c6fcee4c77b9ec86182eec72a"></script><div id="lb_looks_widget_1315238541"></div><!--END LOOKS WIDGET-->