poniedziałek, 28 stycznia 2013

factory girl

Wiecie co, chciałam zacząć od zdjęć, ale zmieniłam zdanie. Trafiłam ostatnio na film "Factory girl", zupełnie przez przypadek. Plot opiera się na historii muzy Andy'ego Warhol'a- Edie Sedgwick, dziewczynie trudnej, nierozumianej i pięknej za razem. Wiem, że nie każdego "ruszają" filmy tego typu, ale jeśli macie ochotę na trochę refleksji nad losem artysty, to radzę zobaczyć, bo obrazy są niezapomniane i totalnie inspirujące. A skoro już o tym mowa, to mam dla Was nowe zdjęcia, do których (bez kłamstw!) przygotowywałam się nie więcej niż 20 minut. Głównym zamysłem była klasyka gatunku, jak dobry, czarno biały film Hitchcock'a z aktorką o karmazynowych ustach i idealnej trwałej. Oczywiście dialogi były mniej ważne, inspiracją pozostały obrazy. Trzeba było uwspółcześnić trochę ten zamysł, ale myślę, że finalnie wyszło nam całkiem nieźle. Szczególnie, że pomysł narodził się w mojej głowie jakieś dwie godziny przed zdjęciami.

Na zdjęciach widać niewymuszoną klasykę. Poczynając od czarnego uniformu składającego się z golfu i ołówkowej spódnicy, aż po beżowy trencz i czerwone usta. Kluczem do doskonałości są dodatki, czyli delikatne perły, francuski kok, rękawiczki ze skóry czy kultowa chanelka bądź szal. I tak jak zauważyliście (lub nie :D) mam jasne włosy, już zupełnie jednolite, bo poprzednia fryzura już mi się znudziła (zaraz, zaraz ile minęło czasu? miesiąc ;p ?)

Mam nadzieję, że docenicie owoc naszej współpracy! Buziaki!!! 


+ teledysk bazowany na wcześniej wspomnianym filmie i najlepsza piosenka na świecie <3
5 komentarzy:

  1. Nareszcie dodałaś notkę. I jak zwykle się nie zawiodłam. Świetny pomysł na zdjęcia. Klasyka górą ♥...A co do filmu "Fabric girl", to zachęciłaś mnie i dziś sobie obejrzę.
    XOXO

    OdpowiedzUsuń
  2. Dominiczko, w wolnej chwili zapraszam do siebie, na mojego nowego bloga :
    http://angelischill.blogspot.com/
    XOXO

    OdpowiedzUsuń
  3. Przypomina mi się stara sesja dla Burberry z Alexem Pettyferem
    Ale i tak prześlicznie, szczęka opada ;)

    OdpowiedzUsuń

LOOKBOOK

<!--BEGIN LOOKS WIDGET--><script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.4.2/jquery.min.js" type="text/javascript"></script><script src="http://lookbook.nu/widget/looks.js?id=1156455&thumbs=1&source=my_looks&gender=both&align=center&r=1315238541&hash=d4d5a77c6fcee4c77b9ec86182eec72a"></script><div id="lb_looks_widget_1315238541"></div><!--END LOOKS WIDGET-->